
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X6S |
| Thickness | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49738
Ext.Price$0.49738
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49738 | $0.49738 |
| 10 | $0.39792 | $3.97920 |
| 25 | $0.36217 | $9.05425 |
| 50 | $0.32963 | $16.48150 |
| 100 | $0.30002 | $30.00200 |
| 300 | $0.28464 | $85.39200 |
| 500 | $0.27005 | $135.02500 |
| 1000 | $0.25501 | $255.01000 |
